WordPress Eklenti Güncellmesi Reviewed by Momizat on . addaction fonksiyonu ile admin_menunün sonundaki yonetine_ekle fonksiyonunun çalıştırılmasını sağladık admin_menu yönetim panelindekı menülenn oluşturulmasını s addaction fonksiyonu ile admin_menunün sonundaki yonetine_ekle fonksiyonunun çalıştırılmasını sağladık admin_menu yönetim panelindekı menülenn oluşturulmasını s Rating:
You Are Here: Home » Web Dünyası » WordPress Eklenti Güncellmesi

WordPress Eklenti Güncellmesi

addaction fonksiyonu ile admin_menunün sonundaki yonetine_ekle fonksiyonunun çalıştırılmasını sağladık admin_menu yönetim panelindekı menülenn oluşturulmasını sağlar.

yonetine_e]Ue fonksiyonu ıçensine yazdığımız add_subnenu_page fonksiyonu ise; WordPress yönetim panelindekı Görünüm {themes.php) menusunun altında ProfesyonerWordPress isminde bir alt menü oluşturulmasını sağlar.
ProfesyonelWordpress eklenti isminden hemen sonra gelen 10 ifadesi eklentiyi kullanabilecek yöneticinin yetkisini ele alır. 10, en yüksek düzeydir.Seo eklentileride bu düzeyde siteniz için çok yararlı olacaktır.
Son olarak FİLB__ ifadesi ite menunün oluşturulduğu dosyayı fonksiyona bildirdik.
Böylece eklentimizi yönetim paneline eklemiş okluk. Tabi bundan öncesi eklentinin temellerini oluşturan kodları hazırlamış olmanız gerekmektedir.
Bu kodlardan kaslımız şudur: Eğer eklentimizin varsa; kullanacağı veri tablolarının oluşturulması (eklentimiz eğer seçenek kullanacaksa), bunlann varsayılan değerlerinin oluşturulması ve kullanıcının Etkİnleştİr komutunu verdiğinde yapmasını istediğimiz işlemlerdir.

EKLENTİ GÜNCELLEMESİ
WordPress eklenti deposu üzerinde eklentiniz bulunuyorsa, eklentinizi güncellemek için bazı gerekli adımlar vardır Özellikte eklenti deposu He Subvtrsion (SVN)*
kullanımına ilişkin bazı ayrıntıları görelim.
Zamanla eklentinize özellik eklemek ve hataları düzeltmek içki yeni özellikler ekleyeceksiniz.
Bu özellikler üzerinde çalışıp ve eklentinin gövdede yaptığı değişiklikleri kaydettiğinizde değişiklikler, SVN üzerinden eklentiyi kontrol eden kişiler dışında herkes tarafından görünür olacaktır. (SVN (Subversion) hakkında detaylı bilgi için; http/faordpress.oıg/ extent/plugins/about/svn/)

Yem bir versiyon yayınlamaya hazır olduğunuzda…
* Her şeyin iyi gittiğini ve yeni versiyonun çalışıyor olduğunu tekrar lekrar kontrol edin.
* Eklentiyi destekleyen tüm WordPress sürümlerine dikkat edin ve hepsi ile test edin
‘Sadece yeni özelliklen test etmeyin. Yeni özellikler eklerken diğer özelNklenn işlevselliğini kaybetmediğinden emin olun
‘ Yeni sürum içtn ana PHP dosyasının başlığındaki bilgileri günceMeyin.
* Readme.txt dosyasını güncelleyin, sürüm numarasını değiştirin.

Leave a Comment

Scroll to top