Twitter Hesapları neden Kapanıyor Reviewed by Momizat on . YÜZDE 5 KURALI VE ALGORİTMA Twitter hesaplarının askıya alınması için birçok farklı sebep bulunuyor. Bir algoritma tarafından tespit edilen yumurta takipçiler, YÜZDE 5 KURALI VE ALGORİTMA Twitter hesaplarının askıya alınması için birçok farklı sebep bulunuyor. Bir algoritma tarafından tespit edilen yumurta takipçiler, Rating:
You Are Here: Home » Google Haberleri » Twitter Hesapları neden Kapanıyor

Twitter Hesapları neden Kapanıyor

YÜZDE 5 KURALI VE ALGORİTMA

Twitter hesaplarının askıya alınması için birçok farklı sebep bulunuyor. Bir algoritma tarafından tespit edilen yumurta takipçiler, özellikle IP adres kayıtlarına göre tek tek bulunuyor. Kapatılan hesapların başında aynı içeriği farklı kişilere yollayan kullanıcılar da bulunuyor. ‘Kopyala-yapıştır’ yöntemiyle yapılan bu tip paylaşımlar, Twitter’ın söz konusu içerikleri “spam” (istem dışı alınan içerik ve mesajlar) olarak tanımlanmasına sebep oluyor. Söz konusu paylaşımı yaklaşık 10 kez yapanların hesapları, kısa bir süre içinde kapatılabiliyor. Bunun yanı sıra Twitter algoritmasında “yüzde 5” kuralı olduğu da iddia ediliyor. Bu kurala göre takipçi sayısının yüzde 5’i kadar spam olarak işaretlenmesi, Twitter hesaplarının kapatılmasına neden oluyor. Örneğin; 100 takipçisi olan bir kullanıcının beş kez spam olarak işaretlenmesi o hesabın kapanmasına neden olabiliyor. Son dönemde özellikle siyasi parti ve oluşumların karşıt görüşlerdeki kullanıcılara aynı yöntemi kullandığı belirtiliyor.

Hesabı askıya alınanların, hesaplarının yeniden aktif hale gelmesi için support.twitter.com adresinden destek ekibine bu durumu bildiren form doldurması gerekiyor. Ancak formun İngilizce olarak doldurulması gerekiyor. Bir algoritmayla askıya alınan hesaplar, Twitter ekibi tarafından incelenerek yeniden kullanıma açılabiliyor.

Bu noktada süreci hızlandırmak için kullanıcıların Twitter ayarlarından ekledikleri uygulamaları kaldırmaları gerekiyor. Kullanıcıların, Twitter’da takip ettiği kişi sayısı 2 binden fazlaysa bu sayıyı da düşürmesi gerekiyor. Askıya alınan hesaplar, 1 ile 10 gün içerisinde geri alınma şansı olabiliyor.

Leave a Comment

Scroll to top