No Touch Laser yöntemi Reviewed by Momizat on . Lazer tedavisinde yeni teknik “No Touch Laser” yöntemi VeniVidiGöz Hastanesi Medikal Koordinatörü Op. Dr. Ertan Sunay lazer tedavisi olmayı planlayan hastaların Lazer tedavisinde yeni teknik “No Touch Laser” yöntemi VeniVidiGöz Hastanesi Medikal Koordinatörü Op. Dr. Ertan Sunay lazer tedavisi olmayı planlayan hastaların Rating:
You Are Here: Home » Google Haberleri » No Touch Laser yöntemi

No Touch Laser yöntemi

Lazer tedavisinde yeni teknik “No Touch Laser” yöntemi

VeniVidiGöz Hastanesi Medikal Koordinatörü Op. Dr. Ertan Sunay lazer tedavisi olmayı planlayan hastaların büyük çoğunluğunun gözlerine “dokunulması” fikrinden tedirgin olduğunu belirtti.
VeniVidiGöz Hastanesi Medikal Koordinatörü Op. Dr. Ertan Sunay lazer tedavisi olmayı planlayan hastaların büyük çoğunluğunun gözlerine “dokunulması” fikrinden tedirgin olduğunu belirterek, lazer yöntemleri içinde en yeni tekniklerden biri olan No-Touch Laser (TransPRK) yönetemiyla göze temasının tamamen ortadan kalktığını bildirdi.

Sunay, konuya ilişkin açıklamasında bu yöntemle yapılan lazer tedavisinde göze cihaz – alet teması olmadığını belirterek, “Hastanın, uzaktaki bir ışık kaynağına 15-20 saniye bakması bu tedavinin yapılması için yeterli oluyor. Hastanın ışık kaynağına bakarken gözünü oynatması veya kırpması da tedaviyi etkilemiyor çünkü ileri teknolojiyle üretilmiş bu cihaz, gözün hareketlerini saniyenin binde biri ölçeğindeki bir hızla takip edebiliyor” bilgisini verdi.

Gözün ön çeperinden doku kaldırılarak uygulanan klasik lazer tedavilerinden sonra gelişebilen “ilerleyici kornea incelmesi” türü ciddi yan etkilerin de No-Touch Laser tedavisi sonrasında görülmediğini belirten Op. Dr. Ertan Sunay şunları kaydetti:

“Doku kaldırılarak uygulanan lazer tedavilerinden sonra gözleri uzun süre darbelerden korumak gerekirken, No-Touch Laser tedavisinden 3-4 gün sonra hastanın boks maçı yapması bile gözlere zarar vermiyor. No-Touch Laser uygulaması, gözde iz bırakmıyor. Bu tedaviden bir ay sonra yapılacak göz muayenesinde, göz doktorlarının lazer tedavisinde uzmanlaşmış olanları bile hastanın gözüne lazer yapılmış olduğunu anlayamıyorlar. No-Touch Laser tedavisinden sonra gözlerin kapatılması gerekmiyor, hasta iki gözünü de açık tutarak evine gidebiliyor. Uygulama, aynı tedavi seansında iki göze birden yapılabiliyor”

AA

Leave a Comment

Scroll to top