Microsoft İE Güvenlik Açığı Bulana Ödül Reviewed by Momizat on . Microsoft Güvenlik Açığı Bulan Google çalışanına ödül verdi. Microsoft'un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı ve Windows 8.1 ile Internet Explorer 11'de güve Microsoft Güvenlik Açığı Bulan Google çalışanına ödül verdi. Microsoft'un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı ve Windows 8.1 ile Internet Explorer 11'de güve Rating:
You Are Here: Home » Google Haberleri » Microsoft İE Güvenlik Açığı Bulana Ödül

Microsoft İE Güvenlik Açığı Bulana Ödül

Microsoft Güvenlik Açığı Bulan Google çalışanına ödül verdi.
Microsoft’un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı ve Windows 8.1 ile Internet Explorer 11’de güvenlik açığı bulanlara para vaadettiği ödül programının ilk kazananı bir Google çalışanı oldu.

IE 11’in önizleme sürümünde var olan güvenlik açıkları ile ilgili ödül programına çok sayıda başvuru aldıklarını açıklayan Microsoft yetkilileri, bu başvurulardan birinin ciddiye alınması gereken bir risk olduğuna karar vererek başvuru sahibine 11 bin dolar kadar bir para ödülünün verileceğini açıkladılar.

Güvenlik açığını bulan kişi ise Ivan Fratric adlı bir sistem güvenliği uzmanı. Halen Google’da çalışan Fratric geçen yıl, yine Microsoft’un düzenlediği, güvenlik yazılımları yarışmasından da 50 bin dolar kazanmış.

Leave a Comment

Scroll to top