Google Analitics Reviewed by Momizat on . Google Tamamen doğal ziyaretçilerin istatistiklerini sizlere sunmak için bu sistemi kurmuş. Google aynı zamanda bu sistemle adwords u da kullanmakta junk (spam) Google Tamamen doğal ziyaretçilerin istatistiklerini sizlere sunmak için bu sistemi kurmuş. Google aynı zamanda bu sistemle adwords u da kullanmakta junk (spam) Rating:
You Are Here: Home » Google Haberleri » Google Analitics

Google Analitics

Google Tamamen doğal ziyaretçilerin istatistiklerini sizlere sunmak için bu sistemi kurmuş. Google aynı zamanda bu sistemle adwords u da kullanmakta junk (spam) ziyaretçilerin gelmemiş görüyor. Webmaster seo açısından çok yardımcı olan bu sistem ücretsizdir. Web sitesi olan herkesin dönüşüm verilerini izlemesine, sitesinden geçen ziyaretçileri analiz edebilmesine ve daha çok ziyaretçi tutabilmek için değiştirilebilecek site öğelerini tanımlamasına yardımcı olmaktadır. Diğer bir özelliği ise filtre oluşturabilmenizdir

dilerseniz kendi IP’nizi devre dışı bırakarak ya da istediğiniz IP’yi devre dışı bırakarak daha sağlıklı raporlama yapabilmeniz mümkündür.

Bunları yapabilmeniz için gmail hasabınızla Google Anlaytics’e kayıt olmanız gerekmektedir. Dilediğiniz dil seçeneğini kullanmanız Google Analytics ile mümkündür. Daha sonrasında izleme kodu oluşturmanız gerekmektedir. Google Analytics izleme kodu sayesinde sunucusuyla bağlantı kurmuş olursunuz ve böylece ilgili sayfa için ziyaret ve ziyaretçi hakkındaki tanımlayıcı olmayan bilgileri yakalamış olursunuz. Bunu yapabilmeniz için de aldığınız izleme kodunu siteye entegre etmeniz gerekmektedir.

Leave a Comment

Scroll to top