Derbinin kazananı Fenerbahçe Reviewed by Momizat on . Galatasaray, ezeli rakibi karşısında aldığı yenilgi sonrası 19 puanda kalırken, lider Fenerbahçe ise puanını 28'e çıkardı. Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray, ezeli rakibi karşısında aldığı yenilgi sonrası 19 puanda kalırken, lider Fenerbahçe ise puanını 28'e çıkardı. Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de Rating:
You Are Here: Home » Google Haberleri » Derbinin kazananı Fenerbahçe

Derbinin kazananı Fenerbahçe

Galatasaray, ezeli rakibi karşısında aldığı yenilgi sonrası 19 puanda kalırken, lider Fenerbahçe ise puanını 28’e çıkardı.

Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’deki 3 maçlık galibiyet serisi, Fenerbahçe karşısında aldığı yenilgiyle sona erdi.

Ersun Yanal

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray’ı 2-0 yendikleri maçla ilgili, “Oyuncularımız şampiyon olmak isteyen bir takım gibi mücadele ettiler ve ortaya koydukları yürekle bunu hepimize gösterdiler” dedi.

Bir soru üzerine, gittikleri her deplasmanda, iç sahada mücadele ediyormuş gibi sahada yer aldıklarını kaydeden Yanal, şöyle devam etti:

“Biz gittiğimiz her sahayı Fenerbahçe’nin evi yapıyoruz, Saracoğlu yapıyoruz. Öyle oynamaya çalışıyoruz. Bunu Bursa’da da, Kasımpaşa’da da, bugün burada da yaptık. Ancak burada ayrı bir atmosfer var. Yüreğini bize hissettiren taraftarla burada olmak büyük bir ayrıcalık. Bizim oyuncularımız her yerde, o taraftarlarının kalbindekini hissedip, kendi kalpleriyle birleştirip, saha içine koymaları gerektiğini biliyorlar. Futbol adına yaşanan atmosferden çok mutlu oldum. Kazandığımız için mutluyuz. En azından Türk futbolu güzel bir derbi gecesi geçirdi.”

Roberto Mancini

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini ise defansif anlamda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurgulayarak, “Galatasaray gibi büyük bir takımın yapmaması gereken hatalar yaptık. Böyle olunca da tabii mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Fenerbahçe’yi de tebrik etmek istiyorum, çünkü 3 puanı hak ettiler. Evet, 9 puanlık fark var ama lig uzun bir maraton. Bence karamsar olmamamız lazım, bu 9 puanlık farkı kapatabiliriz, bu kapasitemiz var” diye konuştu.

Roberto Mancini, Fenerbahçe’nin iyi bir takım olduğunu ve rakiplerine saygıları bulunduğunu dile getirerek, “Ancak kesinlikle Galatasaray, Fenerbahçe’den kötü bir takım değil. Biz takım olarak bugün iyi oynamadık. Ama 9 puanlık farkı kapatacak kapasitemiz ve zamanız var. Bundan eminim ve inancım sonsuz” ifadelerini kullandı.
AA

Leave a Comment

Scroll to top