Google Oyunu Gerçek Dünyaya Taşıdı Reviewed by Momizat on . Arama motoru devi Google, gerçek dünyada cep telefonlarıyla oynanan yeni bir oyunu tanıttı. Ingress isimli oyunda gerçek dünyada yapılan hamleler ana konuyu olu Arama motoru devi Google, gerçek dünyada cep telefonlarıyla oynanan yeni bir oyunu tanıttı. Ingress isimli oyunda gerçek dünyada yapılan hamleler ana konuyu olu Rating:
You Are Here: Home » Google Haberleri » Google Oyunu Gerçek Dünyaya Taşıdı

Google Oyunu Gerçek Dünyaya Taşıdı

Arama motoru devi Google, gerçek dünyada cep telefonlarıyla oynanan yeni bir oyunu tanıttı. Ingress isimli oyunda gerçek dünyada yapılan hamleler ana konuyu oluşturuyor.

Farklı alanlardaki çalışmalarıyla bilinen Google, şimdi de oyun sektörüne el attı. Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında oynanabilen Ingress isimli oyunu tanıtan firma, bu alanda da iddialı.

Ücretsiz bir oyun olan Ingress, şimdilik kapalı Beta olarak sadece belli kişiler tarafından oynanabiliyor. Gerçek dünyada oynanan oyun, Google bünyesinde bulunan bir girişim olan Niantic Labs tarafından geliştirildi. Şimdilik sadece Androidsürümü bulunan oyunun yakında iOS versiyonu da piyasaya sürülecek.

 

Ingress‘te oyuncular sanal enerji portallarını hack etmek gibi görevler yer alıyor. Oyun size örneğin İstanbul Mecidiyeköy’de enerji portalı var bunu hack et gibi görevler veriyor. Oraya gidip check in yaptığınızda görevi yerine getirmiş oluyorsunuz. Bu ve benzeri gerçek dünya etkileşimlerioyunun ilginç yönünü oluşturuyor.

 

Lafı fazla uzatmayalım ve sizi oyun için hazırlanan video ile başbaşa bırakalım:

Oyunu Android işletim sistemli telefonunuza indirmek için buraya tıklayın. Unutmadan hatırlatalım: Oyun kapalı Beta olduğundan oynamak için websitesine gidip kayıt olmak gerekiyor. Kayıtın ardından Beta’ya kabul edilirseniz oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyunun resmi internet sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

 

Leave a Comment

Scroll to top